HAVA AMBULANS ve HASTA NAKİL HİZMETLERİ
Özel Jet ve Ambulans Uçak Kiralamada
En Uygun Jet ve Ekip Seçimi
IST Aviation olarak en zor anlarınızda hava ambulansı hizmetimiz ile yanınızdayız. Hastanın sağlık durumuna ve bulunduğu lokasyona özel olarak planlanan ambulans hizmetlerimiz ile dünyanın herhangi bir noktasından IST Aviation güven ve kalitesi ile hastamızın transferini gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul, Ankara, Londra, İzmir, Amsterdam, Trabzon, Roma, Diyarbakır, Moskova, Antalya, New York, Bodrum, Münih, Adana, Viyana, Kapadokya, Paris, Dalaman, Madrid, Van, Barselona, Mikanos, Kayseri, Dubai, Samsun, Tokyo, Edremit, Frankfurt, Erzurum, Bakü, Seul, Atina, Kıbrıs Lefkoşa ya da Larnaka; dilediğiniz havalimanından dilediğiniz noktaya

ÖNCELİĞİMİZ UÇUŞ EMNİYETİ  ve HASTANIN MEMNUNİYETİ

IST Aviation olarak en zor anlarınızda hava ambulansı hizmetimiz ile yanınızdayız. Hastanın sağlık durumuna ve bulunduğu lokasyona özel olarak planlanan ambulans hizmetlerimiz ile dünyanın herhangi bir noktasından IST Aviation güven ve kalitesi ile uçabilirsiniz. Her uçuş öncesinde hastalarımız ile ilgili tüm detayları almakta, hastanın durumuna göre gerekli hazırlıkları yapmakta ve hastanın sağlığı ve konforu için çalışmaktayız.

DİLEDİĞİNİZ NOKTADAN,  DİLEDİĞİNİZ  ZAMAN

Tek isteğimiz planladığınız uçuşun programını ve hastanın genel durumunu bizle paylaşmak. Hava ambulansı yolu ile transfer edilecek hastanın epikrizini hızlıca değerlendiren doktorlarımız hastanın konforu, uçuşun emniyeti ve müşterinin memnuniyeti konusunda tüm detayları paylaştıktan sonra en uygun hava ambulansımız ile transferlerinizi gerçekleştirmekteyiz. Önceliğimiz dünya standartlarında emniyet ve IST Aviation müşterilerinin sonsuz memnuniyeti…

SİZ İSTEYİN BİZ PLANLAYALIM

Bize hastanın durumunu, uçuş istediğiniz  gün ve saatleri, kalkış ve varış noktalarını aktarın yeter. İstediğiniz destinasyondaki en konforlu, en uygun ve en donanımlı hava ambulansımızı sizlerle paylaşalım. Biz sizin için en doğru alternatifleri oluşturalım.

SİZ SADECE SEÇİMİNİZİ YAPIN

ÖZEL JET KİRALAMA ve UÇUŞU YAPTIĞIMIZ ULUSLARARASI HAVALİMANLARI
Adana Şakirpaşa Havalimanı LTAF ADA, Ankara Esenboğa Havalimanı LTAC ESB, Antalya Havalimanı LTAI AYT, Alanya Gazipaşa Havalimanı LTFG GZP, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı LTFD EDO, Bursa Yenişehir Havalimanı LTBR YEI, Çanakkale Havalimanı LTBH CKZ, Denizli Çardak Havalimanı LTAY DNZ, Diyarbakır Havalimanı LTCC DIY, Elazığ Havalimanı LTCA EZS, Erzurum Havalimanı LTCE ERZ, Hasan Polatkan Havalimanı LTBY AOE, Gaziantep Havalimanı LTAJ GZT, Hatay Havalimanı LTDA HTY, Isparta Süleyman Demirel Havalimanı LTFC ISE, İstanbul Havalimanı LTFM IST, Sabiha Gökçen Havalimanı LTFJ SAW, Istanbul Atatürk Havalimanı LTBA ISL, Adnan Menderes Havalimanı LTBJ ADB, Kars Harakani Havalimanı LTCF KSY, Kayseri Erkilet Havalimanı LTAU ASR, Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı LTBQ KCO, Konya Havalimanı LTAN KYA, Kütahya Zafer Havalimanı LTBZ KZR, Malatya Havalimanı LTAT MLX, Muğla Milas Bodrum Havalimanı LTFE BJV, Muğla Dalaman Havalimanı LTBS DLM, Nevşehir Kapadokya Havalimanı LTAZ NAV, Ordu-Giresun Havalimanı LTCB OGU, Rize-Artvin Havalimanı LTFO RZV, Samsun Çarşamba Havalimanı LTFH SZF, Sinop Havalimanı LTCM NOP, Sivas Nuri Demirağ Havalimanı LTAR VAS, Şanlıurfa GAP Havalimanı LTCS GNY, Tekirdağ Çorlu Havalimanı LTBU TEQ, Trabzon Havalimanı LTCG TZX, Uşak Havalimanı LTBO USQ, Van Ferit Melen Havalimanı LTCI VAN, Zonguldak Havalimanı LTAS ONQ
ÖZEL JET VE HELİKOPTER KİRALAMA HİZMETİ VERDİĞİMİZ YEREL HAVALİMANLARI
Adıyaman Havalimanı LTCP ADF, Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı LTCO AJI, Amasya Merzifon Havalimanı LTAP MZH, Aydın Çıldır Havalimanı LTBD CII, Balıkesir Merkez Havalimanı LTBF BZI, Batman Havalimanı LTCJ BAL, Bingöl Havalimanı LTCU BGG, Bursa Yunuseli Havalimanı LTBE BTZ, Çanakkale Gökçeada Havalimanı LTFK GKD, Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı LTCD ERC, Hakkâri Yüksekova Havalimanı LTCW YKO, Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı LTCT IGD, İstanbul Hezarfen Havalimanı LTBW, İzmir Selçuk-Efes Havalimanı LTFB IZM, Kahramanmaraş Havalimanı LTCN KCM, Kastamonu Havalimanı LTAL KFS, Mardin Havalimanı LTCR MQM, Muş Havalimanı LTCK MSR, Siirt Havalimanı LTCL SXZ, Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı LTCV NKT, Tokat Havalimanı LTAW TJK

Hava ambulansı hizmeti nedir ?

Hastanın havadan naklinin gerekli ve acil olduğu durumlarda havalimanlarından başlayıp havalimanlarında sonlanan ambulans konfigrasyonu ve donanımına sahil özel jet / uçak ve konusunda uzman doktor, hemşire ve/veya paramedik ekibi ile sunulan ambulans hizmetleridir. Hastanın veya yaralının tedavisinin olay yerindeki veya bulunduğu bölgedeki hastane veya sağlık hizmeti sunan kuruluşlarda yapılmasının imkansız olduğu durumlarda hastanın veya yaralının daha ileri düzeyde kontrol, tedavi ve müdahale olanaklarının bulunduğu bir hastaneye nakil edilerek sağlığının korunması ve tedavisinin yapılması sağlanır.

Hava ambulansı hizmetinizde hasta ile hasta yakını biri refakatçı olarak seyahat edebilir mi?

Hava ambulansı uçuşlarında hastanın yanı sıra 1 refakatçi de uçuşlara katılabilmektedir. Gerekli görüldüğü 2 refakatçi rahatlıkla seyahat edebilmektedir; kişi başına alınacak standart bagaj 2 adet el çantası veya bir adet valiz ile sınırlıdır.

Hava ambulansı olarak hizmet veren ambulans uçaklarımız bir ambulansta bulunması gereken Yoğun bakım medikal ve teknolojik tüm ekipmanları bulundurmakta, ağır ve yoğun bakım gereken hastaların tüm gereksinimi karşılamaktadır. Aynı zamanda büyük kabin hacmine sahip steril medikal kitli ve kabin basınç sensörleri gibi donanımıyla her türlü ihtiyaca cevap vermektedir.
Hastaneden alınmış epikriz (Hastanın kısaca durumunu belirten ve neden ambulans uçakla nakli gerektiğinin açıklaması olan tıbbi rapor) ve kimlik/pasaport bilgileri yeterlidir. • Hastanın Güncel Medikal Raporu • Tedavi Eden Doktor ve Hastane Bilgisi • Kabul Eden Doktor ve Hastane Bilgisi • Uçan Hasta ve Refakatçı Detayları (Doğum Tarihi ve Uyruğu) • Pasaport/Kimlik fotokopileri
Hava ambulans ile transferi talep eden hastanın epikriz raporu bulunmuyor veya henüz hazırlanmamış ise hastanın doktoruna ulaşıp gerekli bilgi ve raporun alınmasını takiben uçuş gerçekleştirilmektedir.
Tabi bunun öncesinde; uçuşun hava ambulansı yolu ile yapılabilmesi için hastanın doktorundan gerekli izinlerin alınması gerekir. Hastaya ait medikal rapor ve hastanın yatmış olduğu hastanede kendi doktoru tarafından hastanın epikrizi ile birlikte başvuru yapılır. Hastanın durumu ile gerekli değerlendirmeler danışman hekimlerimiz tarafından yapılır. Gerekirse hastanın yattığı hastaneden doktorları ile hasta hakkında ve nakle uygunluğu konusunda bilgi alışverişi yapılır. Durumu nakle uygun görülen ve nakil endikasyonu taşıyan hastalar için kimlik/pasaport fotokopisinin yanı sıra, refakatçiye ait kimlik/pasaport bilgileri de alınarak uçuş planı başlatılır.
Tüm uçaklarımızda yoğun bakım medikal ekipmanımız bulunmaktadır, dolayısı ile yoğun bakımda tedavi gören veya solunum cihazına bağlı hastalarımız da transfer edilebilir. Bu koşulları sağlayan tüm teknik ve medikal donanım hava araçlarımızda bulunmaktadır.
Tüm uçuşlarımızda hava ambulansı konusunda yıllarca deneyimli ve konusunda uzman 1 Doktor ve 1 Hemşire ile birlikte hizmet verilmektedir.
Hava ambulansı hizmeti veren uçaklarımızın uygunluğuna göre, gerekli tüm bilgi, belge ve onaylar tarafımıza ulaştıktan sonra, 1 -2 saat içerisinde uçuşa hazır hale gelmektedir.
Hava ambulansı konfigürasyonundaki özel uçağımız sabit kabin basıncına sahiptir ve hastanın sağlığını etkileyecek olumsuz bir durum yoktur.
Hava ambulans hizmeti kapsamında uçuş öncesi ve/veya sonrasında oluşabilecek muhtemel kara hava ambulansı hizmetleri konusunda da gerekli yönlendirmeler yapılmaktadır.
Yapılan testlerde, Covid-19 (korona virüsü) testi pozitif olan veya şüpheli hastaların hava ambulansı transfer hizmetlerinde negatif basınçlı izolasyon sedyesi ile hizmet sunulabilmektedir. Böylelikle Covid-19 testi pozitif olan veya bulaşıcı hastalığı olan başkaca hastalar şekilde hava ambulansı ile tarnsfer edilmektedir. Bu donanım, hastayı bulunduğu ortamdan izole eder olası tehlikleri de ortadan kaldırır. Covid 19 salgını sebebiyle ülkelere uçuşlara sınırlama getirilmesine rağmen, hava ambulansı ile hizmet veren jet ve uçaklara izin verilmektedir.