Hava Ambulans

ÖNCELİĞİMİZ UÇUŞ EMNİYETİ  ve HASTANIN MEMNUNİYETİ

IST Aviation olarak en zor anlarınızda hava ambulansı hizmetimiz ile yanınızdayız. Hastanın sağlık durumuna ve bulunduğu lokasyona özel olarak planlanan ambulans hizmetlerimiz ile dünyanın herhangi bir noktasından IST Aviation güven ve kalitesi ile uçabilirsiniz.

Her uçuş öncesinde hastalarımız ile ilgili tüm detayları almakta, hastanın durumuna göre gerekli hazırlıkları yapmakta ve hastanın sağlığı ve konforu için çalışmaktayız.

DİLEDİĞİNİZ NOKTADAN,  DİLEDİĞİNİZ  ZAMAN

Tek isteğimiz planladığınız uçuşun programını ve hastanın genel durumunu bizle paylaşmak.

Hava ambulansı yolu ile transfer edilecek hastanın epikrizini hızlıca değerlendiren doktorlarımız hastanın konforu, uçuşun emniyeti ve müşterinin memnuniyeti konusunda tüm detayları paylaştıktan sonra en uygun hava ambulansımız ile transferlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Önceliğimiz dünya standartlarında emniyet ve IST Aviation müşterilerinin sonsuz memnuniyeti…

SİZ İSTEYİN BİZ PLANLAYALIM

Bize hastanın durumunu, uçuş istediğiniz  gün ve saatleri, kalkış ve varış noktalarını aktarın yeter.

İstediğiniz destinasyondaki en konforlu, en uygun ve en donanımlı hava ambulansımızı sizlerle paylaşalım.

Biz sizin için en doğru alternatifleri oluşturalım;

SİZ SADECE SEÇİMİNİZİ YAPIN.  

Hava ambulansı olarak hizmet veren ambulans uçaklarımız bir ambulansta bulunması gereken Yoğun bakım medikal ve teknolojik tüm ekipmanları bulundurmakta, ağır ve yoğun bakım gereken hastaların tüm gereksinimi karşılamaktadır. Aynı zamanda büyük kabin hacmine sahip steril medikal kitli ve kabin basınç sensörleri gibi donanımıyla her türlü ihtiyaca cevap vermektedir.
Hastaneden alınmış epikriz (Hastanın kısaca durumunu belirten ve neden ambulans uçakla nakli gerektiğinin açıklaması olan tıbbi rapor) ve kimlik/pasaport bilgileri yeterlidir. • Hastanın Güncel Medikal Raporu • Tedavi Eden Doktor ve Hastane Bilgisi • Kabul Eden Doktor ve Hastane Bilgisi • Uçan Hasta ve Refakatçı Detayları (Doğum Tarihi ve Uyruğu) • Pasaport/Kimlik fotokopileri
Hava ambulans ile transferi talep eden hastanın epikriz raporu bulunmuyor veya henüz hazırlanmamış ise hastanın doktoruna ulaşıp gerekli bilgi ve raporun alınmasını takiben uçuş gerçekleştirilmektedir.
Tabi bunun öncesinde; uçuşun hava ambulansı yolu ile yapılabilmesi için hastanın doktorundan gerekli izinlerin alınması gerekir. Hastaya ait medikal rapor ve hastanın yatmış olduğu hastanede kendi doktoru tarafından hastanın epikrizi ile birlikte başvuru yapılır. Hastanın durumu ile gerekli değerlendirmeler danışman hekimlerimiz tarafından yapılır. Gerekirse hastanın yattığı hastaneden doktorları ile hasta hakkında ve nakle uygunluğu konusunda bilgi alışverişi yapılır. Durumu nakle uygun görülen ve nakil endikasyonu taşıyan hastalar için kimlik/pasaport fotokopisinin yanı sıra, refakatçiye ait kimlik/pasaport bilgileri de alınarak uçuş planı başlatılır.
Tüm uçaklarımızda yoğun bakım medikal ekipmanımız bulunmaktadır, dolayısı ile yoğun bakımda tedavi gören veya solunum cihazına bağlı hastalarımız da transfer edilebilir. Bu koşulları sağlayan tüm teknik ve medikal donanım hava araçlarımızda bulunmaktadır.
Tüm uçuşlarımızda hava ambulansı konusunda yıllarca deneyimli ve konusunda uzman 1 Doktor ve 1 Hemşire ile birlikte hizmet verilmektedir.
Hava ambulansı hizmeti veren uçaklarımızın uygunluğuna göre, gerekli tüm bilgi, belge ve onaylar tarafımıza ulaştıktan sonra, 1 -2 saat içerisinde uçuşa hazır hale gelmektedir.
Hava ambulansı konfigürasyonundaki özel uçağımız sabit kabin basıncına sahiptir ve hastanın sağlığını etkileyecek olumsuz bir durum yoktur.
Hava ambulans hizmeti kapsamında uçuş öncesi ve/veya sonrasında oluşabilecek muhtemel kara hava ambulansı hizmetleri konusunda da gerekli yönlendirmeler yapılmaktadır.
Yapılan testlerde, Covid-19 (korona virüsü) testi pozitif olan veya şüpheli hastaların hava ambulansı transfer hizmetlerinde negatif basınçlı izolasyon sedyesi ile hizmet sunulabilmektedir. Böylelikle Covid-19 testi pozitif olan veya bulaşıcı hastalığı olan başkaca hastalar şekilde hava ambulansı ile tarnsfer edilmektedir. Bu donanım, hastayı bulunduğu ortamdan izole eder olası tehlikleri de ortadan kaldırır. Covid 19 salgını sebebiyle ülkelere uçuşlara sınırlama getirilmesine rağmen, hava ambulansı ile hizmet veren jet ve uçaklara izin verilmektedir.

Hava ambulansı hizmeti nedir ?

Hastanın havadan naklinin gerekli ve acil olduğu durumlarda havalimanlarından başlayıp havalimanlarında sonlanan ambulans konfigrasyonu ve donanımına sahil özel jet / uçak ve konusunda uzman doktor, hemşire ve/veya paramedik ekibi ile sunulan ambulans hizmetleridir. Hastanın veya yaralının tedavisinin olay yerindeki veya bulunduğu bölgedeki hastane veya sağlık hizmeti sunan kuruluşlarda yapılmasının imkansız olduğu durumlarda hastanın veya yaralının daha ileri düzeyde kontrol, tedavi ve müdahale olanaklarının bulunduğu bir hastaneye nakil edilerek sağlığının korunması ve tedavisinin yapılması sağlanır.

Hava ambulansı hizmetinizde hasta ile hasta yakını biri refakatçı olarak seyahat edebilir mi?

Hava ambulansı uçuşlarında hastanın yanı sıra 1 refakatçi de uçuşlara katılabilmektedir. Gerekli görüldüğü 2 refakatçi rahatlıkla seyahat edebilmektedir; kişi başına alınacak standart bagaj 2 adet el çantası veya bir adet valiz ile sınırlıdır.